AKP’li doktor vekil sağlıkçılara saldırdı

Türkiye genelinde sağlıkta şiddetin önüne geçmek için yoğun bir çaba sarf edilirken, AKP Antalya Milletvekili Doktor Tuba Vural Çokal’ın, özel bir hastanede doktor ve çalışanlara hakaret ettiği iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Yeniçağ’ın haberine göre, Tuba Vural Çokal’ın akrabası olan Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, Antalya merkezde özel bir hastanede geçirdiği bypass ameliyatı sonrasında hayatını kaybetti.

Ameliyatın ardından yoğun bakım servisine alınan Erol, kendisine yapılan müdahalelerin ardından hayatını kaybetti. Erol’un vefat haberinin duyulmasıyla birlikte AKP’liler ve Erol’un yakınları hastaneye akın etti. İddialara göre, Milletvekili Çokal hem meslektaşı olan doktorlara hem de diğer sağlık çalışanlarına yönelik ağır itham ve tehditlerde bulunarak hastanede kriz çıkardı. Olayın tanıkları arasında hastalar ve hasta yakınları da bulunuyordu. Çokal, Erol’un ölümünden doktorları ve sağlık çalışanlarını sorumlu tutarak suçlamalarda bulundu.

GERGİNLİK DAHA DA ARTTI

Erol’un ölüm sebebinin belirlenmesi için otopsi yapılmasını talep eden Çokal ve beraberindekilerin bu isteği, hastanedeki gerginliği daha da arttırdı. Ahmet Ali Erol’un otopsisi Adli Tıp Kurumu’nda gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir